Wydarzenie sportowe

Wydarzenie sportowo - rekreacyjne:

Sport - wspólnie nas łączy i usprawnia”

Tematyką wydarzenia, które rozpoczęło się spotkaniem organizacyjnym 8 maja 2017 r. a zakończyło 14 czerwca 2017 r. było zorganizowanie zawodów sportowych w pięciu różnych dyscyplinach: piłce nożnej, wieloboju, darts, petanque i tenisie stołowym. Wydarzenie to było skierowane do społeczności miasta Świętochłowice i miało na celu przede wszystkim wspólną integrację osób biorących udział w zawodach. Cel został w pełni zrealizowany. Uczestnicy bardzo chwalili wszystkie konkurencje i zdrową, sportową rywalizację niejednokrotnie przy dużej dawce humoru i śmiesznych sytuacji. Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem zawodów.

Organizatorzy wydarzenia: OSiR „Skałka” oraz Dom Pomocy Społecznej w Świętochłowicach

Wydarzenie pierwsze - Turniej piłki nożnej

W dniu 17.05.2017 r. na terenie Domu Sportu w Świętochłowicach został przeprowadzony turniej piłki nożnej. W zawodach tych brały udział drużyny z Centrum Integracji Społecznej, Zespołu Szkół Specjalnych oraz z Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie w Świętochłowicach. Rozgrywki między drużynami były bardzo zacięte i waleczne. Najlepszą drużynę tego turnieju stworzyli uczestnicy Centrum Integracji Społecznej - byli bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, trzecie - mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej a czwarte drużyna integracyjna stworzona z trzech opisanych wyżej drużyn. Głównym sędzią spotkania był Pan Mateusz Kaiser, który dzielnie sędziował wszystkie mecze w systemie „każdy z każdym”. Po skończeniu zawodów wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe w postaci powerbanków - dla pierwszego miejsca, zegarków elektronicznych - dla drugiego miejsca, toreb sportowych - dla trzeciego miejsca i nagród pocieszenia w postaci gadżetów z okazji 70-lecia Miasta Świętochłowice - dla czwartego miejsca, a pamiątkowe zdjęcia uwieczniły to wydarzenie, które z pewnością zintegrowało wszystkie drużyny i wniosło wiele radości i zabawy!

Wydarzenie drugie - zawody Wielobój

W dniu 24.05.2017 r. w Domu Sportu odbyły się zawody w konkurencji wieloboju, w których brały udział drużyny z Centrum Integracji Społecznej, Zespołu Szkół Specjalnych, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz z Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Rozgrywki między drużynami były jak zwykle bardzo zacięte i waleczne. Tym razem najlepszą drużyną okazała się drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych. Drugie miejsce zdobyło Centrum Integracji Społecznej, trzecie Środowiskowy Dom Samopomocy i czwarte Dom Pomocy Społecznej. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach, jak: bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, strzał na bramkę, slalom z kozłowaniem piłki oraz rzut do kosza. Nie zabrakło również nagród i pamiątkowych medali.

Wydarzenie trzecie - turniej Darts

Turniej Darts odbył się w dniu 31.05.2017 r. w siedzibie OSiR „Skałka”. W zawodach tych brały udział drużyny z Centrum Integracji Społecznej, Zespołu Szkół Specjalnych, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz z Domu Pomocy Społecznej. Już tradycją stała się godna i na wysokim poziomie rywalizacja naszych sportowców. Tym razem wyłoniono tylko indywidualne trzy miejsca, a dla pozostałych uczestników rozdano pamiątkowe nagrody pocieszenia.

Wydarzenie czwarte - zawody Petanque

W dniu 08.06.2017 r. na terenie przystani OSiR „Skałka” odbyły się zawody w konkurencji Petanque. To przedostatnia odsłona wydarzenia integracyjnego. W zawodach tych brały udział drużyny z Centrum Integracji Społecznej, Zespołu Szkół Specjalnych, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz z Domu Pomocy Społecznej. Gra była bardzo zacięta i przysporzyła wszystkim uczestnikom niesamowitych emocji i wrażeń! Grę poprowadzili zawodowi gracze ze Śląskiego Klubu Petanque „Carbon” i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się wszyscy na takich zawodach! Po zaciętej walce pierwsze miejsce drużynowo zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, drugie - mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, trzecie - Środowiskowy Dom Samopomocy i czwarte tym razem Centrum Integracji Społecznej. Wręczono nagrody dla drużyn i pamiątkowe medale.

Wydarzenie piąte - turniej Tenisa stołowego

Turniej tenisa stołowego miał miejsce w dniu 14 czerwca 2017 r. W zawodach brały udział drużyny z Centrum Integracji Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz  Domu Pomocy Społecznej. Rozgrywki na stołach prowadzone były systemem do dwóch przegranych meczy .Wszyscy biorący udział w zawodach uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz gadżety ufundowane przez Urząd Miejski w Świętochłowicach.